WWW: http://podatkiwspolce.pl/
Nazwa Firmy: Podatkiwspolce.pl
Telefon
Adres - -
Miejscowość Gdańsk
Kod pocztowy --

Opis


Ci, którzy decydują się na założenie spółki z o.o., mają problem z podwójnym opodatkowaniem. Chcąc uniknąć takiej sytuacji, warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika. Taka osoba pomoże rozwiać nasze wątpliwości co do stanu prawnego. Bywa to jednak mimo wszystko trudne, ponieważ codziennie wchodzą w życie dziesiątki stron nowego prawa, co sprawia, że zapoznawanie się z nim jest niezwykle zajmujące i czasochłonne.

Ważne jest nie tylko, by płacić podatki w spółce na czas, ale także, by ich ilość była dobrze obliczona. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, nieraz duży koszt stanowi ZUS, którego koszty stale rosną. Z tego też powodu wiele osób rezygnuje z pomysłu prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej i wybiera spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. To, co różni spółkę z o.o. od jednoosobowej działalności gospodarczej to między innymi to, że chcąc wypłacić pieniądze z konta spółki, wymagana jest dywidenda. Takich obostrzeń nie ma w przypadku jednoosobowej działalności. Prawdą jednak jest, że spółka z o.o. nie musi być zakładana przez kilka osób. Czasem wystarcza jedynie jedna osoba.

To, o czym należałoby nie zapominać to fakt, że możliwe jest zakładanie różnych rodzajów spółek zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w Polsce. Istnieje również możliwość założenia spółki jawnej. W sytuacji, kiedy wspólnik decyduje się opuścić spółkę jawną bez żadnego wynagrodzenia, osoby, które zostają w spółce, nie mają przychodu z tego tytułu. To co ważne to to, że majątek pozostawiony w spółce nie jest, jak to bywa mylnie rozumiane, nieodpłatnym świadczeniem.

W Polsce jest szeroka grupa osób, które wybierają także spółki cywilne. Rozliczenie ich bywa prawdziwym wyzwaniem nawet dla osób, które są obeznane z przepisami prawnymi. Podatnikami zawsze są wspólnicy, a nie jak niektórzy uważają, sama spółka. Z racji tego, że spółka cywilna nie jest samodzielnym podmiotem prawnym, nie można jej rozliczać jako takiej. Jeśli podatki w Twojej spółce sprawiają Ci trudność, zajrzeć możesz na podatkiwspolce.pl i dowiedzieć się więcej o poprawnym wykonywaniu rozliczeń.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Daniel Sokołowski
Źródło:
http://podatkiwspolce.pl/Opinie o Podatkiwspolce.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Wybór rodzaju działalności jest kluczowy dla późniejszego funkcjonowania firmy. Dobrze, ze są strony takie podatkiwspolce.pl, gdzie w przystępny sposób można przeczytać o prawie podatkowym i nie tylko.


Ocena 3


RÓWNIEŻ W POBLIŻU

Tapestry

MIASTO - Gdańsk


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

DOWAN Sp. z o.o.

MIASTO - Gdańsk


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

Menu