WWW: http://przekladnie-maglownice.pl/
Nazwa Firmy: AUTO-MARK Marek Kraus
Telefon 501 285 858
Adres Wądoły 9
Miejscowość Oleśnica
Kod pocztowy 56-400

Opis


Przekładnie kierownicze w samochodach nie są tak wytrzymałe, jak moglibyśmy się tego spodziewać. Zdarza się, że już po 20 lub 30 tysiącach kilometrów musimy borykać się z problemami. Wizyta u mechanika jest jednak ostateczną decyzją, ponieważ wiele zależy również od nas.

Można spotkać różnego rodzaju przekładnie. Są zębatkowe (potocznie zwane maglownicami), śrubowo-kulkowe, ślimakowe i ze ślimakiem globoidalnym. Eksploatacja auta sprawia, że powstają luzy w układzie kierowniczym, które mogą zagrażać bezpiecznej jeździe. Warto odpowiednio wcześnie podjąć działania, aby uniknąć poważnego wypadku.

Producenci często stosują przekładnie, które nie nadają się na bardziej wymagające drogi. Polskie drogi są tymi, które w większej mierze przyczyniają się do częstszego serwisowania aut. Trzeba jednak pamiętać, że kierowca powinien unikać również kręcenia kołami w miejscu czy też jeżdżenia po krawężnikach. Bowiem wszelkie nierówności odbijają się na układzie kierowniczym.

Przeciążenia w postaci uderzeń spowodowanych nierównościami terenu sprawiają, że układ kierowniczy jest bardziej narażony na awarię. Maglownica powinna co prawda wytrzymać około 100 000 kilometrów, to jednak bardzo często wcześniej konieczne jest regeneracja maglownicy. We Wrocławiu wiele osób korzysta z tej opcji, ponieważ dla wielu osób jest to rozwiązanie dużo bardziej korzystne pod względem finansowym. Zakup nowej może oznaczać wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Jest to nieopłacalne, nawet jeśli samochód nie ma 10 lat. Rozwiązaniem może być oddanie maglownicy i otrzymanie zregenerowanej w zamian. Są firmy, które specjalizują się w regeneracji maglownic. Cena regeneracji jest różna i w dużej mierze zależy od tego, w jakim stanie maglownica została dostarczona. Czasem trzeba dodatkowo zapłacić za demontaż i montaż. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo już dziś, ponieważ nie warto na nim oszczędzać. Uszkodzony układ kierowniczy stał się przyczyną niejednej śmierci.

Na przekladnie-maglownice.pl możesz przeczytać o firmie, która zajmuje się regenerowaniem maglownic.

 


Opinie o AUTO-MARK Marek Kraus


Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


RÓWNIEŻ W POBLIŻU

TYLNABELKA.COM

MIASTO - Świdnica


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

SuperAutoMarket

MIASTO - Wrocław


Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat firmy.

SZCZEGÓŁY

Menu